Asset Publisher Asset Publisher

Oferta edukacyjna

Nadleśnictwo Czarnobór zaprasza młodych i starszych miłośników przyrody do wspólnego obcowania z lasem

Nadleśnictwo Czarnobór od lat prowadzi skuteczne działania edukacyjne, posiadając bogate doświadczenie dydaktyczne.

Na terenie Nadleśnictwa znajduje się kilka obiektów wykorzystywanych do celów edukacyjnych. Zajęcia z leśnikami cieszą się popularnością wśród dzieci i młodzieży okolicznych szkół podstawowych i średnich oraz wśród osób dorosłych. Edukacja przedszkolna wzbudza niesłabnące zainteresowanie, a dla najmłodszych możliwość obcowania z przyrodą, w tym z naturalnymi eksponatami roślin i zwierząt, jest szczególnie cennym doświadczeniem.

Cieszymy się, że po dłuższej przerwie możemy zaprosić Państwa do naszej izby edukacyjnej zwanej "Dziuplą Ekologiczną", która po remoncie i stworzeniu profesjonalnej dioramy pozwala w komfortowych warunkach poznać środowisko leśno-wodne z jego najpopularnieszymi gatunkami zwierząt. 

Nadleśnictwo zaprasza także do terenowego obiektu edukacyjnego tzw.: „Romanówki", której budowa była współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Obiekt posiada infrastrukturę pozwalającą na prowadzenie zajęć edukacyjnych bez względu na pogodę.

By spotkać się na lekcji z leśnikiem w lesie bądź w szkole wystarczy

umówić się telefonicznie - osoba do kontaktu:  Ilona Mielewczyk  669 393 142