Asset Publisher Asset Publisher

VII Cross Bociana

W upalną sobotę 25 maja br. na terenie Nadleśnictwa Czarnobór odbył się już po raz siódmy Cross Bociana. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, gdyż przypadła w Jubileusz 100-lecia Lasów Państwowych.

Leśnicy wraz z biegaczami ze Stowarzyszenia Team Biegowy Szczecinek przygotowali dla zawodników trasę o długości 5 i 10 kilometrów. Dodatkową atrakcją był występ Zespołu Trębaczy Leśnych BÓR.

Patronat nad biegiem objęło Starostwo Powiatowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku. W organizacji biegu pomagali także: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku, Straż Miejska w Szczecinku i  RED LINE Robert Kochanowski czuwając nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców. 

Zainteresowanie ze strony uczestników było ogromne. Na starcie stanęło ponad 150 dorosłych pasjonatów biegania i chodzenia z kijkami oraz ponad 80 dzieci. Na najmłodszych poza biegiem czekały liczne niespodzianki tj.: namiot firmy Kronospan, dmuchany zamek, malowanie twarzy, popcorn, bańki mydlane oraz „Leśne Koło Fortuny”.

Wszystkim zawodnikom dopisywał humor, a gorącą atmosferę przed biegiem podkręciła jeszcze bardziej Jolanta Leśniewska prowadząc energiczną rozgrzewkę. Trasa zawodów zlokalizowana w pobliżu Jeziora Leśnego prowadziła drogami leśnymi o różnorodnej nawierzchni od utwardzonej po gruntową. Zawodnicy wysoko ocenili przygotowanie i oznakowanie trasy, ale szczególne uznanie otrzymała jej lokalizacja pośród urokliwych buczyn w sąsiedztwie malowniczego jeziora. Na mecie na wszystkich czekały jak zawsze drewniane medale oraz woda. Każdy zawodnik mógł sprawdzić swoje wyniki, ponieważ dokonywany był pomiar czasu przez firmę FOXTER Sport.

Na podium w trzech kategoriach stanęły po trzy osoby, odbierając nagrody rzeczowe z rąk Nadleśniczego Marcina Mieczkowskiego oraz Małgorzaty Poliwki-Kisiel Członka Zarządu Stowarzyszenia Team Biegowy Szczecinek. Wśród wszystkich zawodników rozlosowano cenne upominki tj.: laptop, sprzęt małego AGD i RTV, vouchery na basen, masarze oraz zabiegi kosmetyczne, artykuły spożywcze oraz torby podróżne. Nagrody te ufundowane zostały przez sponsorów, partnerów i instytucje, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej imprezy!

Wyniki VII Crossu Bociana prezentują się następująco:

OPEN Mężczyźni 10 KM:

 1. Piotr Nowak
 2. Przemysław Romanowski
 3. Mirosław Kowalski

OPEN Kobiety 10 KM:

 1. Anna Makselon
 2. Anna Zaręba
 3. Agata Klupś

OPEN Mężczyźni 5 KM:

 1. Bartosz Jarosz
 2. Konrad Lasak
 3. Tomasz Chmielewski

OPEN Kobiety 5 KM:

 1. Małgorzata Szabałowska
 2. Joanna Koczwara
 3. Mariola Przednówek

OPEN Mężczyźni Nordic Walking 5 KM:

 1. Tadeusz Jakimiec
 2. Grzegorz Moszkowicz
 3. Stanisław Lenartowicz

OPEN Kobiety Nordic Walking 5 KM:

 1. Paulina Kłundukowska
 2. Renata Serafin
 3. Monika Knitter

Najszybszymi Leśnikami okazali się w biegu na 5 kilometrów Sławomir Gaworecki, na 10 kilometrów Artur Majewski, zaś w marszu Nordic Walking Monika Knitter.

Zwycięzcom biegu, marszu Nordic Walking i nagrodzonym w loterii serdecznie gratulujemy.

Z cegiełek z wpisowego zawodników przeznaczonych na cel charytatywny udało się organizatorom ufundować voucher w kwocie 1000 zł wsparcia dla Mateuszka Matejko – chłopca potrzebującego pomocy z uwagi na swój stan zdrowia. Jest to kolejna osoba, której pomagają zawodnicy, za co bardzo dziękujemy.

Po zakończeniu rywalizacji i uhonorowaniu zwycięzców na wszystkich uczestników imprezy czekały smaczne makarony, pyszne ciasta i rogaliki oraz kiełbaska z ogniska i napoje. Niespodzianką na zakończenie imprezy był tort jubileuszowy z okazji 100-lecia Lasów Państwowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom VII Crossu Bociana za pomoc w organizacji imprezy – tylko dzięki Wam udało się stworzyć tak przyjazną atmosferę, a jednocześnie zapewnić zawodnikom i kibicom moc atrakcji i bezpieczeństwo. Dziękujemy również zawodnikom za udział w biegu i zapraszamy na kolejne imprezy sportowe organizowane przez Lasy Państwowe.