Asset Publisher Asset Publisher

VI Cross Bociana

W sobotę 20 maja br. odbył się Szósty Cross Bociana zorganizowany przez leśników z Nadleśnictwa Czarnobór oraz biegaczy ze Stowarzyszenia Team Biegowy Szczecinek.

Patronat nad biegiem objęło Starostwo Powiatowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku. W organizacji biegu pomagali także: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku, Straż Miejska w Szczecinku i RED LINE Robert Kochanowski czuwając nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców.  

W trakcie biegu głównego odbyły się bardzo lubiane przez wszystkich biegi dla dzieci. Ponad pięćdziesięcioro dzieci startowało w trzech kategoriach wiekowych i dzielnie pokonało trasę. Podczas trwania imprezy uczestnicy mogli również zapoznać się z walorami turystycznymi i zapleczem edukacyjnym Nadleśnictwa Czarnobór, a dzieci sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania wylosowane na Leśnym Kole Fortuny.

Na starcie 5 i 10 kilometrowej trasy wiodącej lasami miejskimi Nadleśnictwa Czarnobór stanęło ponad 100 pasjonatów biegania i chodzenia z kijkami po terenach leśnych. Wszystkim zawodnikom dopisywał humor, a gorącą atmosferę przed biegiem podkręciła jeszcze rozgrzewka przeprowadzona oddzielnie dla biegaczy i piechurów. Trasa zawodów zlokalizowana w pobliżu Jeziora Leśnego prowadziła drogami leśnymi o różnorodnej nawierzchni od utwardzonej po gruntową. Zawodnicy wysoko ocenili przygotowanie i oznakowanie trasy, ale szczególne uznanie otrzymała jej lokalizacja pośród urokliwych buczyn w sąsiedztwie malowniczego jeziora. Na mecie na wszystkich czekały drewniane medale oraz woda. Każdy zawodnik mógł sprawdzić swoje wyniki, ponieważ dokonywany był pomiar czasu przez firmę Herkules.

Na podium w trzech kategoriach stanęły po trzy osoby, odbierając nagrody rzeczowe. Wśród pozostałych uczestników rozlosowano cenne upominki tj.: robot sprzątający, torby, placaki, karnety i bony upoważniające do skorzystania z wielu atrakcji i zabiegów ufundowane przez sponsorów, partnerów i instytucje wspomagające leśne zawody.

Wyniki VI Crossu Bociana prezentują się następująco:

OPEN Mężczyźni Nordic Walking 5 KM:

 1. Roman Frąckowiak
 2. Tadeusz Jakimiec
 3. Mariusz Kieling

OPEN Kobiety Nordic Walking 5 KM:

 1. Izabela Okrzesik-Frąckowiak
 2. Monika Knitter
 3. Renata Serafin

OPEN Mężczyźni 5 KM:

 1. Roland Pawłowicz
 2. Igor Siódmiak
 3. Tomasz Chmielewcki

OPEN Kobiety 5 KM:

 1. Małgorzata Hoffmann
 2. Katarzyna Kilinowska
 3. Joanna Bobryk

OPEN Mężczyźni 10 KM:

 1. Mateusz Olichowski
 2. Sylwester Szymański
 3. Konrad Lasak

OPEN Kobiety 10 KM:

 1. Anna Makselon
 2. Monika Fiłonowicz
 3. Natalia Ziojła

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Po zakończeniu rywalizacji i uhonorowaniu zwycięzców na wszystkich uczestników imprezy czekały smaczna zupa i kiełbaska, pyszne ciasta i napoje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom za pomoc w organizacji imprezy – tylko dzięki Wam udało się stworzyć tak przyjazną atmosferę a jednocześnie zapewnić zawodnikom i kibicom moc atrakcji i bezpieczeństwo. Dziękujemy również zawodnikom za udział w biegu i zapraszamy na kolejne imprezy sportowe organizowane przez Lasy Państwowe.