Lista aktualności Lista aktualności

V Cross Bociana – jesienne zawody już za nami

W słoneczną sobotę 29 września br. po raz piąty odbył się Cross Bociana zorganizowany przez Stowarzyszenie Team Biegowy Szczecinek oraz leśników z Nadleśnictwa Czarnobór i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

Patronat nad biegiem objęły instytucje ze Szczecinka: Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. O bezpieczeństwo uczestników zadbały: Komenda Powiatowa Policji i Ochotnicza Grupa Ratowników TADMED Szczecinek.

Na starcie 5 i 10 kilometrowej trasy wiodącej lasami miejskimi Nadleśnictwa Czarnobór stanęło 112 pasjonatów biegania i chodzenia z kijkami po terenach leśnych. Rozgrzewkę przeprowadziła Joanna Koczwara, po której zawodnicy pełni pozytywnej energii ruszyli na start. Trasa zawodów zlokalizowana była w pobliżu Jeziora Leśnego pośród jesiennie przebarwiających się buczyn.

Na mecie na każdego niezawodnie czekały drewniane medale oraz orzeźwiająca woda. W trakcie biegu głównego odbyły się również biegi dla dzieci, które startowały w trzech kategoriach wiekowych i dzielnie walczyły o miejsce na podium. Podczas trwania imprezy uczestnicy mogli także zapoznać się z walorami turystycznymi i zapleczem edukacyjnym Nadleśnictwa Czarnobór, a dzieci aktywnie spędzić czas pod okiem profesjonalnej animatorki. Po zakończeniu rywalizacji na wszystkich uczestników imprezy czekała smaczna zupa, słodka drożdżówka i napoje.

Jak zawsze na podium w trzech kategoriach stanęły po trzy osoby, odbierając nagrody rzeczowe z rąk Nadleśniczego Sławomira Cichonia oraz sponsorów tj. m.in.: Wicestarosty Marka Kotschy, Wiceburmistrza Daniela Raka, Dyrektora OSiRu Macieja Makselona oraz mł. chor. Cezarego Sierzputowskiego z Zakładu Karnego w Czarnem. Następnie ku zaskoczeniu ogółu organizatorzy imprezy przygotowali słodką niespodziankę w postaci wielkiego tortu dla wszystkich uczestników. Na zakończenie rozlosowano cenne nagrody ufundowane przez sponsorów, partnerów i instytucje wspomagające naszą imprezę.

Wyniki V Crossu Bociana prezentują się następująco:

OPEN Kobiety Nordic Walking 5 KM:

 1. Justyna Rakowska
 2. Monika Kolosz-Perz
 3. Monika Knitter

OPEN Mężczyźni Nordic Walking 5 KM:

 1. Piotr Pindral
 2. Marek Balon
 3. Andrzej Mrozicki

OPEN Kobiety 5 KM:

 1. Małgorzata Poliwka-Kisiel
 2. Jagoda Czerwień
 3. Agata Sterczewska

OPEN Mężczyźni 5 KM:

 1. Krzysztof Lachowski
 2. Krzysztof Bordon
 3. Robert Krawiec

OPEN Kobiety 10 KM:

 1. Kamila Werner
 2. Anna Makselon
 3. Monika Jankowska

OPEN Mężczyźni 10 KM:

 1. Łukasz Cerk
 2. Michał Szyło
 3. Mateusz Lecki

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy zawodnikom za liczny udział w zawodach i zapraszamy na kolejne imprezy sportowe organizowane na terenie Nadleśnictwa Czarnobór.