Lista aktualności Lista aktualności

Szkolny quiz wiedzy przyrodniczej

10 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Jeleniu odbył się gminny konkurs „Czy znasz rośliny i zwierzęta chronione w Polsce”.

Na zaproszenie organizatora konkursu odpowiedziały szkoły podstawowe z Juchowa, Bornego Sulinowa i Łubowa. Konkurs miał charakter popularnej zabawy „Jeden z dziesięciu”, gdzie dwunastu uczniów z klas VI – VIII typowało rywali do udzielenia odpowiedzi na następne pytanie, które dotyczyło wiedzy na temat polskich parków narodowych oraz chronionych gatunków roślin i zwierząt. Uczestnicy musieli rozpoznawać gatunki na podstawie fotografii, zaznaczyć na mapie lokalizację parku narodowego i znać szczegóły dotyczące jego powstania, wielkości, specyfiki i logotypu. Każdy uczestnik miał prawo wymienić jedno pytanie na „koło ratunkowe” od Komisji Konkursowej, chociaż często okazywało się ono równie trudne. Poziom wiedzy uczniów był ogromy, a rywalizacja zacięta.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy wielu sukcesów.

Zwycięzcami konkursu zostały:

  • Miejsce I - Dominika Trofiniec ze Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie,
  • Miejsce II – Lena Wysocka ze Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie,
  • Miejsce III  – Weronika Makar ze Szkoły Podstawowej w Jeleniu,
  • Miejsce IV  – Laura Colombo ze Szkoły Podstawowej w Jeleniu.

Nadleśnictwo Czarnobór i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, Wydział Spraw Terenowych w Złocieńcu objęły patronatem organizację konkursu, zaś Urząd Gminy i Miasta Borne Sulinowo był głównym sponsorem nagród.