Lista aktualności Lista aktualności

Świąteczne kalorie skutecznie spalone

IV Zimowy Cross Bociana w Nadleśnictwie Czarnobór odbył się tuż po Świętach Bożego Narodzenia w sobotę 28 grudnia na zakończenie 2019 r.

Zimowa edycja została zorganizowana po raz czwarty przez Stowarzyszenie Team Biegowy Szczecinek, Nadleśnictwo Czarnobór oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku. Zmagania zawodników odbywały się na trasie o długości 5 oraz 10 km jak zawsze w pobliżu jeziora Leśnego. Pomimo niskiej temperatury ponad 200 zawodników stanęło na starcie by walczyć z błotem na wyjątkowo wymagającej trasie.

Każdy uczestnik imprezy na mecie otrzymał piękny pamiątkowy medal, ciepły posiłek oraz brał udział w losowaniu nagród rzeczowych. Organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki dla zawodników m.in. pakiet startowy z drewnianym wieszakiem na medale, zimne ognie i bezalkoholowy szampan na pożegnanie Starego Roku. Wszyscy zmarznięci kibice mogli ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski.

Jak na świąteczny czas przystało biegacze i chodziarze przyczynili się do wsparcia Domu Dziecka w Szczecinku - z opłat wpisowych udało się uzbierać 1250 złotych, które zostały przekazane placówce za pomocą symbolicznego vouchera.

Po raz kolejny zawodnicy pokazali swe ogromne serca i hart ducha w zmaganiach z trudną trasą i warunkami atmosferycznymi.

Wyniki IV Zimowego Crossu Bociana prezentują się następująco:

OPEN Kobiety Nordic Walking 5 KM:

 1. Renata Serafin
 2. Elżbieta Łobaczewska
 3. Wiesława Kowalewska

OPEN Mężczyźni Nordic Walking 5 KM:

 1. Tadeusz Jakimiec
 2. Krzysztof Pyrek
 3. Andrzej Mrozicki

OPEN Kobiety 5 KM:

 1. Agnieszka Kaczor
 2. Małgorzata Szabałowska
 3. Ewelina Wejner-Polasik

OPEN Mężczyźni 5 KM:

 1. Igor Siódmiak
 2. Tomasz Szeligowski
 3. Marcin Kordek

OPEN Kobiety 10 KM:

 1. Adrianna Drewczyńska
 2. Joanna Koczwara
 3. Monika Fiłonowicz

OPEN Mężczyźni 10 KM:

 1. Łukasz Cerk
 2. Michał Szyło
 3. Damian Gorszka

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprezy Ochotniczej Grupie Ratowniczej Tadmed Szczecinek, Policji oraz Straży Miejskiej w Szczecinku. Szczególne podziękowania kierujemy do harcerzy z Drużyny Harcerskiej „Delta”, którzy po raz drugi okazali się niezastąpieni w kwestiach technicznych. Podziękowania za pomoc przy organizacji zawodów kierujemy także do OSiR Szczecinek, Starostwa Powiatowego w Szczecinku, Urzędu Miasta Szczecinek oraz do wszystkich sponsorów.