Lista aktualności Lista aktualności

Przedszkolaki pomagają zwierzętom przetrwać zimę

W trakcie zajęć edukacyjnych na terenie Nadleśnictwa Czarnobór 10 stycznia br. dzieci z Przedszkola Niepublicznego MIŚ – KRONO ze Szczecinka dowiedziały się jak zwierzęta spędzają zimę oraz poznały zasady ich dokarmiania.

Podczas spaceru do lasu 3 i 4-latki wyłożyły karmę soczystą dla jeleniowatych i dzików w postaci przyniesionych z domów warzyw i owoców. Przedszkolaki okazały się bardzo hojne i wrażliwe na potrzeby leśnych zwierzątek. Wycieczka była także okazją do obserwacji ptaków zimujących w Polsce i ich dokarmiania – wywieszono tzw. „ptasie pyzy” w lesie oraz wsypano ziarno do karmnika przy siedzibie Nadleśnictwa. W izbie edukacyjnej zwanej „Dziuplą Ekologiczną” dzieci uczyły się rozpoznawać gatunki zwierząt żyjących w polskich lasach. Większość gatunków nie była im obca, a teraz do grana znajomych dołączyły jeszcze kuna, borsuk i jenot. Na zakończenie spotkania maluchy posiliły się ciepłymi kiełbaskami i mogły ogrzać się przy ognisku.

To był pierwszy wyjazd terenowy przedszkolaków i bardzo cieszymy się, że odwiedziły właśnie las Nadleśnictwa Czarnobór. Mamy nadzieję, że udało nam się zaszczepić w nich miłość do przyrody i będziemy je często u nas gościli.