Lista aktualności Lista aktualności

POMOC DLA SZPITALI W CZASIE PANDEMII

Szczecineccy leśnicy czynnie włączyli się w ogólnopolską akcje wsparcia szpitali walczących o zdrowie Polaków w czasie pandemii. Pomoc przekazana na rzecz szpitali z terenów województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego to kwota przekraczająca 180 tys. zł.

Ponad to leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pozytywnie odpowiedzieli na apel Starosty szczecineckiego. Efektem wspólnych działań było przekazanie ponad 30 tys. zł. na zakup mobilnego respiratora na potrzeby szczecineckiego szpitala.

Prowadzone akcje stały się swoistym impulsem do działania wśród leśników. Na obecną chwilę trwa zbiorka środków pieniężnych prowadzona wśród braci leśnej. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu: respiratora oraz kardiomonitora. Na chwile obecną konto zbiorki opiewa na  8 tys. zł. (koszt kardiomonitora 7 tys. zł), ale zbiórka nadal trwa.

W ciągu kilku ostatnich dni zapadła decyzja o zakupie kolejnych dwóch respiratorów dla szczecineckiego szpitala. Tym razem będą to urządzenia stacjonarne, których wartość wynosi około 200 tys. zł.

Działanie prowadzone przez szczecineckich leśników spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony władz szczecineckiego szpitala. Prezes szpitala Anna Złotowska podziękowała za pomoc. - Na pewno są to działania bardzo pomocne, pomogą ochronić i pacjentów i pracowników szpitala. Poza tym zakupiony teraz sprzęt zostanie w szpitalu na wiele lat. Dla mnie, jako prezesa to bardzo cenna inicjatywa i korzystając z możliwości chciałabym za to bardzo podziękować.

Przypominamy, że Lasy Państwowe, do tej pory na walkę z COVID-19 przeznaczyły 2,5 mln zł.