Lista aktualności Lista aktualności

IV Bieg Bociana

W sobotę 8 czerwca br. odbył się Czwarty Bieg Bociana zorganizowany przez leśników z Nadleśnictwa Czarnobór oraz biegaczy ze Stowarzyszenia Team Biegowy Szczecinek.

Patronat nad biegiem objęło Starostwo Powiatowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku. W organizacji biegu pomagali także: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku, Straż Miejska w Szczecinku i Ochotnicza Grupa Ratowników TADMED Szczecinek czuwając nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców.  

Przed biegiem głównym odbywały się biegi dla dzieci. Pięćdziesięcioro dzieci startowało w trzech kategoriach wiekowych i dzielnie walczyło o miejsce na podium. Podczas trwania imprezy uczestnicy mogli również zapoznać się z walorami turystycznymi i zapleczem edukacyjnym Nadleśnictwa Czarnobór, a dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych z Harcerzami z 13 Czarnego Szczepu ZHP im. Zawiszy Czarnego w Szczecinku oraz w zabawach z animatorką.

Na starcie 5 i 10 kilometrowej trasy wiodącej lasami miejskimi Nadleśnictwa Czarnobór stanęło ponad160 pasjonatów biegania i chodzenia z kijkami po terenach leśnych. Wszystkim zawodnikom dopisywał humor, a gorącą atmosferę przed biegiem podkręciła jeszcze bardziej Basia Kalenik prowadząc energiczną rozgrzewkę. Trasa zawodów zlokalizowana w pobliżu Jeziora Leśnego prowadziła drogami leśnymi o różnorodnej nawierzchni od utwardzonej po gruntową. Zawodnicy wysoko ocenili przygotowanie i oznakowanie trasy, ale szczególne uznanie otrzymała jej lokalizacja pośród urokliwych buczyn w sąsiedztwie malowniczego jeziora. Na mecie na wszystkich czekały jak zawsze drewniane medale oraz woda. Każdy zawodnik mógł sprawdzić swoje wyniki, ponieważ dokonywany był pomiar czasu przez firmę Herkules.

Na podium w trzech kategoriach stanęły po trzy osoby, odbierając nagrody rzeczowe z rąk Nadleśniczego Sławomira Cichonia i Dyrektora Zakładu Karnego w Czarnem Jacka Chmiela. Wśród pozostałych uczestników rozlosowano cenne upominki tj.: rower miejski, zegary z drewna i piękne albumy, a także nagrody ufundowane przez sponsorów, partnerów i instytucje wspomagające leśne zawody.

Wyniki IV Biegu Bociana prezentują się następująco:

OPEN Mężczyźni Nordic Walking 5 KM:

 1. Tadeusz Jakimiec
 2. Krzysztof Pyrek
 3. Andrzej Mrozicki

OPEN Kobiety Nordic Walking 5 KM:

 1. Justyna Rakowska
 2. Renata Serafin
 3. Monika Knitter

OPEN Mężczyźni 5 KM:

 1. Łukasz Cerk
 2. Michał Szyło
 3. Paweł Pałubiński

OPEN Kobiety 5 KM:

 1. Katarzyna Perlik
 2. Marta Skibicka
 3. Emilia Rokita

OPEN Mężczyźni 10 KM:

 1. Tomasz Perlik
 2. Rafał Lesyk
 3. Dariusz Michałowski

OPEN Kobiety 10 KM:

 1. Joanna Koczwara
 2. Anna Zaręba
 3. Bożena Lechman

Najlepsza Zawodniczka Służby Więziennej w marszu Nordic Walking na 5 km – Renata Serafin

Najlepsi Zawodnicy Służby Więziennej w biegu na 5 km – Dariusz Kozłowski oraz w biegu na 10 km – Michał Rokita.

Najstarszy zawodnik – Piotr Polguj.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Po zakończeniu rywalizacji i uhonorowaniu zwycięzców na wszystkich uczestników imprezy czekały smaczne makarony, pyszne ciasta przygotowane przez Stowarzyszenie Amazonek ze Szczecinka i napoje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom IV Biegu Bociana za pomoc w organizacji imprezy – tylko dzięki Wam udało się stworzyć tak przyjazną atmosferę a jednocześnie zapewnić zawodnikom i kibicom moc atrakcji i bezpieczeństwo. Dziękujemy również zawodnikom za udział w biegu i zapraszamy na kolejne imprezy sportowe organizowane przez Lasy Państwowe.