Lista aktualności Lista aktualności

#sadziMY

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października. Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, w tym także w Nadleśnictwie Czarnobór. Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Polskie lasy są w świetnej kondycji. U progu jubileuszu setnej rocznicy powstania, Lasy Państwowe konsekwentnie kontynuują działania na rzecz zwiększania lesistości kraju, która obecnie wynosi 29,6 proc. Oznacza to, że lasy zajmują niemal trzecią część Polski!

Na początku października leśnicy ponownie zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew.

Czekamy Na Państwa pod siedzibą Nadleśnictwa Czarnobór ul. Czarnobór 1, 78-400 Szczecinek w poniedziałek 2 października 2023 r., w godz. 09:00-15:00. Przygotowaliśmy sadzonki jarząbu pospolitego, dzikiej jabłoni oraz lipy. Gatunki te świetnie nadają się do ogrodów, a ich owoce i nasiona to przysmak dla ptaków.

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Serdecznie zapraszamy!