Asset Publisher
Już każde dziecko wie, że zima zbliża się
26 listopada br. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy” dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żółtnicy.
Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie znajomości strategii życiowych fauny polskich lasów, kształtowanie właściwego stosunku do lasu jako dobra narodowego, wpajanie zasad zrównoważonej gospodarki leśnej, rozbudzanie zainteresowań problemami środowiska przyrodniczego, a także pobudzenie wyobraźni i kreatywności oraz doskonalenie technik plastycznych wśród uczniów.
Zadaniem konkursowym było przygotowanie prac z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Prace są artystyczną wypowiedzią uczestnika konkursu na temat przystosowań zwierząt w Polsce do nadchodzącej zimy. Uczniowie mogli zilustrować zarówno własne obserwacje jak i wiedzę zdobytą w toku edukacji.
Zasady przyznawania nagród:
Spośród zgłoszonych prac Komisja powołana przez Nadleśnictwo Czarnobór wybrała po trzy najlepsze prace i jedno wyróżnienie dla każdej kategorii wiekowej, według następujących kryteriów:
- indywidualny i twórczy sposób wypowiedzi,
- pomysłowość,
- oryginalność,
- estetyka prac.
Decyzja Komisji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
Skład Komisji Konkursowej:
- Ilona Mielewczyk
- Ewa Karkoszka
- Marek Janowski
- Maria Walkiewicz
- Jadwiga Matys
Termin wykonania prac konkursowych upłynął 25 listopada 2019 r.
Łącznie wpłynęło 66 prac plastycznych.
Komisja oceniła prace w ilościach:
Grupa I – oddział przedszkolny i klasy 0 - 3 – 45 prac;
Grupa II – klasy 4 - 8 – 21 prac.
Wszystkie prace prezentowały talent i wysoki poziom zaangażowania uczestników.
Nagrodzone osoby:
Grupa I - oddział przedszkolny i klasy 0 – 3:
Miejsce 1 – Hubert Powęski – oddział przedszkolny,
Miejsce 2 – Lena Mucha – klasa I,
Miejsce 3 – Martyna Szyło – klasa II,
Wyróżnienie – Joanna Popławska – klasa 0.
Grupa II – klasy 4 – 8:
Miejsce 1 – Wiktoria Wajszys – klasa VI,
Miejsce 2 – Karolina Gajdzis – klasa IV,
Miejsce 3 – Leonard Popławski – klasa IV,
Wyróżnienie – Klaudiusz Krajewski – klasa IV.