Asset Publisher Asset Publisher

„Witamy Wiosnę” z Wiarusami

Turyści i leśnicy aktywnie i z uśmiechem na twarzy wyczekują Wiosny.

W niedzielę 17 marca br. pomimo kapryśnej aury Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Wojskowe Koło „Wiarusy” przy wsparciu Nadleśnictwa Czarnobór oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku zorganizowało rajd turystyczny dla ponad 100 osób.
Rowerzyści pokonali trasę ze Szczecinka przez Marcelin, Godzimierz, Gwdę Wielką i Żółtnicę do Nadleśnictwa Czarnobór podziwiając przyrodę budzącą  się do życia po zimie. Natomiast znacznie liczniejsza grupa turystów pieszych, w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny, przemierzyła trasę ze Szczecinka przez Marcelin i Godzimierz do Nadleśnictwa.

Po dotarciu do siedziby Nadleśnictwa wszyscy uczestnicy rajdu mieli okazję do odwiedzanie „Dziupli Ekologicznej”, a młodzi turyści dowiedzieli się jak leśnicy dbają o las, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie wiosną i jakie są strategie życiowe zwierząt leśnych. Atrakcją okazały się „Quiz przyrodniczy” i „Leśne Koło Fortuny” gdzie młodzież i dorośli wykazali się imponującą wiedzą. Na zakończenie wszyscy posilili się kiełbaskami z ogniska. Przebłyski słoneczka i śpiew ptaków umilały turystom niedzielny pobyt na łonie natury, a konkurencje zręcznościowe pozwoliły poćwiczyć celność i spryt. Mamy nadzieję, że po tak aktywnej zachęcie wiosna już wkrótce zawita u nas na dobre.